Time To Hunt Film Yorumu

2021 Time To Hunt Film Yorumu

Bir savaşın içindeyiz. Bir cehennem. Nereye gidersek gidelim, peşimizi bırakmayacak bir cehennem. Ne yapmalı? Kaçmak işe yaramıyor. Kaçtıklarımızın esiri oluyoruz. “Time To Hunt” yani av zamanı. Kim kimi yerse, ezerse, bitirirse. Günümüz dünyası böyle. Kaçmak yok, masumiyet yok. Herkes elbette  birinin suçuna şahit oldu ve en kötüsü de sustu. İşte bu yüzden bitmek bilmeyen bir cehennemin içinde, birbirimizin ateşini harlıyoruz. Savaş meydanı. Kansız. Kan, yok artık akıtılacak. Gözyaşı, yok dökülecek. Acı yok. Neden? Çünkü insan bazen kendine yalan söyler, yoksa acıya dayanamaz. Bu yüzden etrafımıza yalanlardan bir duvar ördük. O yalanlar ki sonumuz oldu. Ne yapsak altında kalıyoruz. Zaman yok. Sonsuz bir okyanus gibi nefret. Sonu yok. Sevdiklerimiz belki de tek dayanağımız. Ya da hayallerimiz. Evet bizi tutan, hayaller.

Bu cehennem sonsuz. Ama hayallerim bana bir cennet sunuyor. Ve her ne kadar o cennete asla ulaşamayacaksam da; hayaller bana savaşmak için güç veriyor. Savaş zamanı, av zamanı. Kim kimi avlarsa, kim kimin boğazına saplarsa hançeri. Duygular yok. Hepimiz kendi günahlarımız tarafından çarmıha geriliyoruz ve bundan zevk alıyoruz. Neden ? İnsan yok edilirken insan tarafından, insan buna neden susuyor? Kurdukları ütopik evren, çığlık geçirmez bir evren mi? Bilmiyorum. Şu an yalnızlığı hissediyorum ve bundan hoşnut olduğumdan emin değilim. Benim yalnız olmayı isteyeceğim gün ne zaman?

Time To Hunt Film Yorumu

“Yalnız değilim, artık yalnız değilim ama şimdi yalnız olmak istiyorum.”

Belki de yalnızlık yaşamaktır.

Bu filmin bende düşündürdükleri kısaca bunlar oldu. Çok sevdim filmi. O kadar konuştum ama isminden bahsetmedim. Affola. “Time to hunt”, filmin ismi bile filmin vermek istediği mesajı çok güzel bir şekilde özetliyor. Aslında, filmin anlatmak istediklerini seçtiği yol pek tarzım değil ama başrol oyuncusu çok sevdiğim bir aktör olunca şans vermek istedim. Ve iyi ki cümleleriyle bitirdim filmi. Lee Je Hoon zaten yaklaşık 4 yıldır yapımlarını zevkle izlediğim bir oyuncu. Çok fazla da anlatmak istemiyorum çünkü cidden izlemenizi istediğim bir film. Hele ki Uzak Doğu filmleriyle aranız iyi değilse bence çok güzel bir başlangıç olur. İyi gülmeler dilerim.

Film Alıntıları:

“Bazen kendine yalan söylemen gerekir. Yoksa acıya katlanamazsın.”

“Burada olsam da başka yerde olsam da o cehennemden asla kaçamam. Geri dönüyorum. Ucunda ölüm olsa da onunla tekrar yüzleşeceğim. Artık kaçmayacağım. Savaşacağım. Olmam gereken yer orası.”

“Yalnız değilim. Artık yalnız değilim. Şimdi yalnız kalmak istiyorum.”

Time To Hunt Film Yorumu

Time To Hunt Film Yorumu

Time To Hunt Film Yorumu

Time To Hunt Film Yorumu

Time To Hunt Film Yorumu

Time To Hunt Film Yorumu

Yönetmen ve Senarist Yoon Sung-Hyun ‘a teşekkürler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir